wtorek, 19 listopada 2019

DOTACJE Z KSRG I MSWIA


Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolszewie informuje, że nasza jednostka otrzymała w tym roku dotację z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, która została przeznaczona na zakup obuwia specjalnego skórzanego oraz rękawic specjalnych. 

Wystąpiliśmy również do MSWIA z wnioskiem w programie 5000+, w którym również otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i otrzymane środki przeznaczyliśmy na zakup obuwia specjalnego oraz ubrań koszarowych.



W dniu 21.10.2019r. otrzymaliśmy informację od Fundacji PGNIG, że złożony przez nas wniosek został pozytywnie rozpatrzony. W ramach tego jednostka zakupiła niezbędny sprzęt do ratowania życia i mienia osób. 

Celem projektu jest wzrost efektywności funkcjonowania systemu ratownictwa na terenie gminy i powiatu Wejherowo, a także poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie wyposażenia oraz siły bojowej jednostki, dzięki któremu działania osp będą efektywniejsze, a sprzęt zapewni większą gotowość bojową. Dzięki zarządowi fundacji, który przyznał nam ww kwotę mogliśmy wyposażyć kolejnych druhów w nowe ubrania specjalne, hełmy, buty, kominiarki, rękawice itp.

PZU POMOC TO MOC


W 2019 roku otrzymaliśmy od PZU Pomoc to Moc dotację na zakup sprzętu do przeprowadzenia szkoleń z pierwszej pomocy dla dzieci i mieszkańców Bolszewa. 

Projekt miał na celu cykl trzydziestu spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną. Spotkania służyły poszerzeniu wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy oraz uczyły odpowiedniego zachowania podczas wypadku. W trakcie szkoleń odbyło się także spotkanie z członkiem Wejherowskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego, który przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz nauczył młodzież szkolną  jak prawidłowo reagować i jak udzielać pierwszej pomocy, gdy ktoś znajdzie się w sytuacji zagrażającej życiu. Zajęcia z tego projektu miały uwrażliwić młodego człowieka na krzywdę ludzką i potrzebę niesienia pomocy. Miały również wyrobić umiejętność kontrolowania emocji, nie wpadania w panikę oraz unikania pochopnych działań, które mogłyby wpłynąć na pogorszenie stanu poszkodowanego oraz stanowić zagrożenie dla ratującego. W ramach zajęć zorganizowaliśmy scenki nawiązujące do zdarzeń z życia codziennego i nauczyliśmy dzieci jak postępować do momentu przyjazdu pogotowania.

W ramach projektu  zakupiono fantomy, dzięki którym mogliśmy uczyć prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz pozycji bocznej ustalonej. Zakup torby medycznej pozwolił nam nauczyć dzieci jak reagować przy skaleczeniach i jak prawidłowo opatrzyć ranę. Zakupione apteczki i punkty pierwszej pomocy przekazaliśmy trzem szkołom, aby mogły umieścić je w salach gimnastycznych oraz na holach co zwiększy bezpieczeństwa dzieci podczas przerw lekcyjnych. Ponadto na schodach w szkole nakleiliśmy napisy przypominające zasady Pierwszej pomocy.











Pielgrzymka do Swarzewa 07.09.2019

Jak co roku czynnie uczestniczyliśmy w pieszej pielgrzymce do Swarzewa.